servo ,اسپرانتو ,لیست ,pasporta ,میزبان ,میزبانان ,pasporta servo ,زبان اسپرانتو ,رایگان دریافت ,دریافت می‌کنند ,جهانی اسپرانتو ,انجمن جهانی اسپرانتو ,رایگ

مسافرت‌های خارجی خود را چگونه انجام می‌دهید؟
اگر دوست دارید:

  • هزینه هتل‌های گرانقیمت را بپردازید،
  • با نزدیکان و کسانی که در تمام طول سال می‌بینید به مسافرت بروید،
  • کشورها را فقط با رفتن به مکان‌های مشهور و عکس گرفتن از آنها دیدار کنید.
  • شکایت کنید که مردم آن کشورها شما را درک نمی‌کنند،
  • ظرف چند روز، دیگر چیز جالبی برای دیدن و شنیدن نداشته باشید،

آنگاه این متن بدرد شما نمی‌خورد، بنابراین آن را نخوانید!

اما اگر دوست دارید:

  • برای اقامت، مبلغ بسیار کم بپردازید یا حتی هیچ پولی نپردازید،
  • افراد جدید و جالبی را ببینید که شما را در خانه خود می‌پذیرند،
  • مکان هائی را ببینید که فقط افراد محلی می‌شناسند،
  • مشکل زبان را کم اهمیت بیابید،
  • وقت خود را به شناخت کشورها و ملت‌ها اختصاص دهید،

در این حالت شاید Pasporta Servo (میهمانی با پاسپورت) برای شما مفید باشد. بخواندن ادامه دهید.


چند پرسش، چند پاسخ
Pasporta Servo چیست؟
Pasporta Servo شبکه‌ای از میهمانان و میزبانان است، که هم اکنون بیش از ۱۰۰۰ میزبان در ۸۰ کشور جهان، در آن مشارکت دارند. برای ورود به‌عنوان مهمان، کافیست لیست میزبانان را که به‌صورت سالانه منتشر می‌شود خریداری نمائید و بلافاصله می‌توانید از این سرویس استفاده نمائید. هر میزبان ممکن است برای میهمانان خود شرایطی را در نظر گرفته باشد. مثلاً تعداد میهمانان، تعداد روزهای پذیرش میهمان، یا نحوة اعلام و تقاضای میهمان شدن.
میزبانان پولی درخواست نمی‌کنند، حتی بسیاری از آنها صبحانه یا شام نیز برای شما تدارک می‌بینند. اما اگر فرضاً چهار نفر برای تمام هفته بخواهند میهمان باشند، یقیناً می‌پذیرید که ممکن است میزبان مبلغ ناچیزی را برای پوشاندن هزینه‌های خود در نظرگیرد.
Pasporta Servo سرویس جنبش اسپرانتو برای سخنگویان زبان اسپرانتو است. اعضای آن می‌توانند به رایگان میهمان شوند. هرکسی که یک نسخه از لیست را در اختیار داشته باشد عضو محسوب شده و حق استفاده از لیست را برای مهمان شدن و یافتن میزبان دارد. عضویت در Pasporta Servo به هیچ عضویت دیگری ارتباط ندارد.
میزبانی در Pasporta Servo الزاماً لوکس نیست. همه نوع پذیرائی وجود دارد، از خوابیدن در کیسه خواب روی کف اتاق تا حق استفاده از تمام خانه.
لیست Pasporta Servo نشریه‌ای از سازمان جهانی جوانان اسپرانتودان (TEJO) است. ایده اولیه این سرویس به نام برنامه پاسپورت Programo Pasporto در سال ۱۹۶۶ به وجود آمد. Pasporta Servo به روش کنونی، اولین بار در سال ۱۹۷۴ با ۴۰ میزبان ارائه شد. بهای Pasporta Servo تنها به مصرف هزینه‌های تهیه، چاپ، و توزیع آن می‌رسد.

چه چیزی را مخفی می‌کنید؟ امکان ندارد!
برای استفاده از این امکان یک شرط عمده وجود دارد: شما باید اسپرانتو را یاد بگیرید. فرم درخواست به زبان اسپرانتو است، کتابچه آدرس نیز به زبان اسپرانتو است، و همه میزبانان به زبان اسپرانتو صحبت می‌کنند.
اما نه، صبر کنید! آن‌قدر که به نظر می‌رسد بد نیست. اسپرانتو زبانی ساده است با دستور زبانی ساده و آسان، بدون استثناء، با کلماتی به‌سادگی قابل‌تشخیص، یعنی هر آنچه که از یک زبان دوم انتظار دارید. می‌توانید آن را ظرف شش ماه بیاموزید. برای رسیدن به سطح مکالمه پایه، یکماه آموزش کافی است.

چگونه عضو شوم؟
کتابچه Pasporta Servo یا همان لیست میزبانان را خریداری نمائید و نام خود را روی آن بنویسید. به همین آسانی!
این لیست هر سال به‌طور مرتب منتشر می‌شود و هر لیست تا انتشار بعدی اعتبار دارد. میزبانانی که مشخصاتشان در لیست چاپ می‌شود، خودبه‌خود عضو نیز محسوب شده و کتابچه را رایگان دریافت می‌کنند.

چگونه میزبان شوم؟
اگر فرم درخواست را پر کرده و ارسال نمائید، نام شما در کتابچه وارد شده و به‌عنوان میزبان یک نسخه از لیست را به رایگان دریافت خواهید کرد.
فرم را از کجا تهیه کنم؟
با مکاتبه با انجمن اسپرانتوی ایران یا انجمن جهانی اسپرانتو فرم ثبت‌نام به رایگان برای شما ارسال خواهد شد و یا به صورت آنلاین در سایت پاسپورتا سروو آن را پر کنید.
کتابچه میزبانان را از کجا تهیه کنم؟
میزبانان کتابچه را به‌طور اتوماتیک به رایگان دریافت می‌کنند و نیاز به سفارش آن ندارند. میهمانان این کتابچه را با پرداخت معادل ریالی از  انجمن اسپرانتوی ایران و یا حواله ارز معادل به انجمن جهانی اسپرانتو در هلند می‌توانند مستقیما دریافت کنند.

پراکندگی پاسپورتا سروو در جهان بر مبنای شهرها

منبع اصلی مطلب : Esperanto اسپرانتو: زبان دوم برای همه
برچسب ها : servo ,اسپرانتو ,لیست ,pasporta ,میزبان ,میزبانان ,pasporta servo ,زبان اسپرانتو ,رایگان دریافت ,دریافت می‌کنند ,جهانی اسپرانتو ,انجمن جهانی اسپرانتو ,رایگ
اشتراک گذاری: این صفحه را به اشتراک بگذارید

پو اس ام اس : پاسپورتا سروو (میهمانی با پاسپورت در دنیای اسپرانتو) ۵۰ ساله شد!